» 

SASON VE ARDEŞEN'DE SEVGİ VE KARDEŞLİK KÖPRÜLERİ İNŞA EDİYORUZ

Yerel yönetimlerin ve seçkin STK’ların öncülüğünde, Batman Sason’lu öğrenciler ve öğretmenler Rize Ardeşen’de bir kültür ve dayanışma gezisine katıldı.
Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Sason Belediye Başkanı Cuma UÇAR, RİBİAD Genel Başkanı Erol AYKUT, TÜMBİA Genel Başkanı Ufuk BİLGETEKİN, MADEFE Genel Başkanı Prof. Dr. Ertaç ERGÜVEN ve Danışma Kurulu Başkanı Can ÇOBANOĞLU, TÜMBİFED Genel Başkan Vekili Hayri ÜLGEN, Diyarbakır Derneği Başkanı Medeni DEVECİ, MUŞBİAD Genel Başkanı Dr. Şerafettin EKİCİ, bu dayanışma ve kültür gezisini planlayıp uyguladı. 
Sason ilçesinden 20 ilköğretim öğrencisi, öğretmenleriyle birlikte Ardeşen ilçesinde 1-3 Haziran 2016 tarihlerinde bölgenin turistik ve kültürel açıdan önemli yerlerini ziyaret edecek ve Ardeşen halkının konukseverliğini, dayanışma duygusunu yaşayacak. 
Bu girişim, yalnızca Sason’dan gelen öğretmenlerin ve öğrencilerin dayanışma ve beraberlik duygularını geliştirme fırsatı vermekle sınırlı kalmadı ve Ardeşen ile Sason ilçeleri kardeş şehir olma kararı aldı.
Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN “Sevgi ve kardeşlik köprüleri inşa ettiklerini, misafirleri ağırlamaktan gurur duyduklarını” ifade etti. Batman’ın Sason Belediye Başkanı Cuma UÇAR’da ;”Bu kardeşlik ilişkisinin ve bağının her bakımdan tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini” ifade etti. Ardından iki ilçe belediyeleri yöresel değerleri içeren karşılıklı hediyeleşmeleri gerçekleşti.


3.6.2016